Rast nôh

Malému dieťaťu rastú nohy obdivuhodnou rýchlosťou – môže to byť až o 18 mm za rok! Nohy nerastú naráz, ale každá zvlášť, nerastú ani plynule, ale v skokoch – tak sa môže stať,že dieťa takzvane „preskočí“ jednu veľkosť. Z tohto dôvodu je potrebné kontrolovať malým deťom dĺžku chodidla každé dva mesiace – pokiaľ sa totiž stane, že dieťaťu akurát porástla noha, ale my ju neskontrolujeme, necháme na nohách topánky zlej veľkosti, dieťa sa väčšinou nesťažuje
Deti majú všeobecne znížený prah bolesti, a „tak trochu“ tlačiaci  palček neriešia. Problém ale je, že deti majú chrupavkovité nožičky – a tie sa veľmi dobre „tvarujú“... keď necháme dieťaťu malé topánky, veľmi rýchlo dôjde k deformácii prstov, ktorá je bohužiaľ nezvratná.
Nožičku môžeme zmerať tak, že postavíte dieťa na papier, nohu obkreslíte a odmeriate pravítkom. Ale takto nebudete mať informáciu, koľko miesta dieťa v topánke má. Môžete si kúpiť špeciálne meradlo ,alebo sa zastaviť u nás na predajni – preškolený personál zmeria Vášmu dieťaťu nohy aj topánky, a oznámi Vám, či sú topánky ešte dostatočne veľké, alebo či už je čas dieťa prezuť.

Akú veľkosť obuvi objednať?

Vzhľadom k rozdielom v číslovaní topánok u jednotlivých výrobcov všetky topánky premeriavame špeciálnym  meradlom. Správnu veľkosť  obuvi teda nie je problém vybrať – stačí zmerať dieťaťu nožičku, a pripočítať navýšenie (cca 12 mm – 6mm sa necháva na rast nohy, 6mm na došľap). Pokiaľ Vám aj tak topánky, ktoré dostanete, nevyhovujú, po dohovoru Vám ich vymeníme. Vymieňame len topánky nepoškodené a nenosené, do 14 dní od zakúpenia.

Ako správne určiť veľkosť obuvi pri nákupe cez internet

Meranie nohy je veľmi jednoduché. Pripravte si meter (pravítko…) a papier. Postavte dieťa na papier a nohy obkreslite. Teraz jednoducho zmerajte obidve obkreslené chodidlá, rozdielna dĺžka nie je ničím výnimočným. Ku skutočnej veľkosti detskej nohy je nutné pripočítať 12mm ako navýšenie (6mm sa necháva na rast nohy, 6mm na správny došľap). 

V našom obchode si môžete kúpiť špeciálne meradlo, ktoré používame na obidvoch našich predajniach i v e-shopu. Výhodou je, že sa jedným meradlom dá zmerať nielen noha, ale i vnútorná stielka obuvi, čiže máte neustály prehľad o tom, či sú dieťati ešte topánky dobré, alebo už z nich vyrástlo. Práca s meradlom je veľmi jednoduchá – počíta už s navýšením (12mm), takže nie je potreba nič pripočítavať – zmerajte nohu, potom zmerajte vnútorný priestor topánky, pokiaľ je nameraná dĺžka zhodná, má dieťa v topánke 12 mm rezervu, čo je ideálny stav. Pokiaľ ste namerali v topánke menej milimetrov, ako je dĺžka nohy, kontrolujeme a premeriavame častejšie – pokiaľ má dieťa v topánke rezervu 5-6 mm, je čas na nákup o číslo väčšej obuvi.

Ďalšie informácie o zásadách zdravého obúvania nájdete TU
 

img

Ako nám môžete zaplatiť

img
platba
V hotovosti
a dobierkou
platba
V hotovosti
na predajni
platba
Bankovým prevodom

Chcete pravidelne dostávať novinky do Vašej e-mailovej schránky? Vyplňte váš mail.